19 Окт

Юлиан Китастый в Сумах

Сумы, Соборная, 27 17:00 - 19:30

19 жовтня о 17:00 Сумська міська галерея запрошує на концерт видатного американського бандуриста Юліяна Китастого.
Юліян Китастий є модерним втіленням стародавньої традиції гри на бандурі, найбільш популярному українському народньому інструменті. Так як бандуристи минулих днів, що несли свої пісні з міста в місто, він захоплював слухачів та давав натхнення учням гри на бандурі від Петру в Австралії до Парижу та, від Роблин в Манітобі до Буенос Айрес.
Коли не подорожує по світі, Ю. Китастий проживає в Ню Йорку від 1980 року, куди приїхав провадити школу гри на бандурі. Згодом він був співосновником ансамблю „Гомін Степів“ та перший поза межами України вчив акредитований університецького рівня курс бандури в Ратґерс — Нюарк.
Для Ю. Китастого, який студіював історію в Університеті Мішіґен, важнішим від усього було завжди вивчати та відроджувати історію бандури та її музичне мистецтво.
Народжений в 1958 році в Детройті, він ще бувши дитиною почав вивчати цей інструмент зі своїм батьком, Петром Китастим, та дідом, Іваном Китастим, бандуристами віртуозами. Вони виплекали в нього глибоку любов та пошану до традиції.
Ще будучи підлітком Юліян Китастий став членом Капелі Бандуристів ім. Тараса Шевченка, що в цей час була під проводом його стиєчного діда, Григорія Китастого (1907-1984). Покійний Григорій Китастий був інспірацією для молодих бандуристів по цілому світі як диригент, композитор, та виконавець неперевершеного рівня та особистого магнетизму. Наслідуючи його приклад, Юліян Китастий рішив взяти бандуру та зробити її своїм життєвим заняттям.
Цей його перший сольовий альбом появляється після багатьох років диригентської праці та аранжировки музики для ансамблів бандуристів, з яких два записали та видали свої пластинки в видавництві „Євшан“: Школа Кобзарського Мистецтва в Ню Йорку (YFP 1032) та відзначений критиками „Гомін Степів“ (YFP 1036).

Добавить комментарий


О КЛУБЕ

Клуб авторской песни "Булат" - это некоммерческое, неполитическое объединение единомышленников, любителей и ценителей жанра авторской песни. В своей деятельности Клуб направлен на развитие жанра авторской песни и руководствуется коллегиальными решениями членов Клуба.

ПОИСК ПО САЙТУ

Мы в социальных сетях: